jemelik

jemelik


Vážení přátelé,
na této stránce budu postupně vyvěšovat předběžné výsledky soutěží v řešení hádanek, logických úloh a křížovek 65. kola JLA s ohledem na to, jak mi budou docházet Vaše řešení a jak se mi bude dařit kontrolovat jejich správnost. V mezičase Vás budu seznamovat s tím, jak se Vám dařilo, co dělalo u tématu s lopatami v hlavní roli největší problémy nebo naopak co vám šlo dobře.

U křížovek jste si pochvalovali, že tentokrát byly snadnější, dokonce jeden borec přiznal, že měl za jediný den hotovo. Takže nelze očekávat, že by došlo k nějakému překvapení v průběžném pořadí.

U hádanek jsem čekal rekordní počet řešení bez ztráty kytičky a dočkal jsem se. Tím pádem žádné velké změny v průběžném pořadí nenastaly. Předběžné pořadí v řešení hádanek máte níže.

Zato u logických úloh jsem byl překvapen nečekanými výsledky optimizeru, netušil jsem, až na kolik tahů lze stáhnout optimální řešení, těch mých 108 tahů by nestačilo ani na peloton a už vůbec ne na bednu. Lenka Máchová nepožádala o výplatu 10 eur, riskovala a byla v napětí, zda její počet tahů bude stačit na zápočet. Bohužel nestačil. Teď jde o to, zda bude stačit na vítězství, protože těch fantastických devadesáti tahů nedosáhl nikdo z vedoucí skupiny.

Nyní kontroluji řešení logických úloh podruhé, pro jistotu, karban čelní skupinku pořádně roztrhal. Samozřejmě mě od vyhodnocování řešení a přípravy dalšího kola "vyrušují" další činosti, tak mi to trvá trochu déle, prosím o strpení. Při čekání, pokud máte zájem, se můžete podívat na mé povídání o křížovkách v Dobrém ránu, pod televizní obrazovkou je napsáno téma pořadu Dobré ráno, pod ním je nadpis Části dílu, klikněte na něj a v obsahu si můžete vybrat Tvorbu křížovek v časech 20:32 a 79:09. Pěkné dny,
Vladimír

 

Předběžné výsledky v řešení hádanek

Nejtěžší hádankou se ukázala záměnka s elektromechanikovou ratolestí, zdolalo ji jen 18 soutěžících. O jednoho více odhalilo v první z obnažek, že matička není matka, ale učitelka matematiky. Nejlehčí hádankou byla ta poslední s partou dělníků sedících u piva. K zápočtu bylo potřeba vyřešit všech 10 hádanek, což se podařilo rekordním 16 z celkových 52 soutěžících. V průběžném pořadí se tak už nic podstatného neudálo, zlato uhájili společně Bohdan Kousal a Petr Štefek a bronz společně Antonín Říha a Bohuslav Plachý. O pořadí na 5. až 12. místě a na 14. a 15. místě rozhodlo kritérium vyřešení obtížnějších hádanek. Na kvalifikační body dosáhlo 23 z celkových 54 soutěžících. Všem úspěšným soutěžícím blahopřeji.

Pořadí v 65. kole: 10: Foltas, Husar, Járová, Karpíšek (KH), Kousal, Kožušník, Luskač, Marně, Mikšík, Moskalová, J. Pavelka, Říha, Šťastný, Štefek (KH), M. Turek, Zahajský. – 9: Ákev, M. Kokeš, Motyčková, Nepimach. – 8: Pospíšil. – 7: Beran, Němeček. - 6: Vychovalý ml. - 5: Beneš, Horák. – 4: Dudek, Fiala, Novotná, Radouš. – 3: Bartoš, J. Bednář, Dostál, Hruška, Jirout, Urban, Žák. – 2: Divák, Fabian, Fanda, Florián, Kominík, Pokus, Vávra, Zedník. – 1: Jezdec, Maskot, Plavec, Prvák, Tatar, Učeň, Vodník.

Pořadí v roce 2021: 1. – 2. Bohdan Kousal a Petr Štefek (KH) 51. – 3. – 4. Antonín Říha a Šťastný (Bohuslav Plachý) 50. – 5. Miroslav Turek 49. – 6. Jana Járová 48. – 7. – 12. Ivo Husar, Milan Kožušník, František Luskač, Petr Mikšík, Anna Moskalová a Jan Pavelka 48. – 13. Jiří Nepimach 45. – 14. Ákev (Petr Urbánek) 44. – 15. Marně (Věra Kučavová) 44. – 41: Foltas. – 39: Zahajský. - 38: M. Kokeš, Motyčková, Widla (bez 65. kola). - 31: Vychovalý ml. – 30: J. Sýkora (bez 64. a 65. kola). – 29: Karpíšek (KH, bez 63. a 64. kola). - 24: Bartoš, J. Bednář, Beran, Horák. - 23: Beneš, Novotná, Urban. – 22: Fiala, Pospíšil. – 21: Dudek, Žák. – 20: Dostál. – 18: Němeček. - 16: Zedník. – 14: Hruška, Vávra. – 12: Divák. – 11: Fabian, Jirout. – 10: Fanda. – 9: Jezdec, Prvák. – 8: Kominík. – 7: Florián, Maskot, Plavec. – 6: Pokus, Tatar. – 4: Radouš, Učeň, Vodník.

 

 

Novinky

JEMELÍKOVA LUŠTITELSKÁ AKADEMIE - JLA 2021

JLA je dlouhodobá kombinovaná soutěž v řešení křížovek, háda- nek a logických úloh o ceny v eu- rech, kvalifikační body a v rámci recesistické části též o akade- mické tituly JLA. Na stránce JLA 2021 naleznete soutěžní pod- mínky, na stránce pomůcky k JLA naleznete mj. prameny použité v tom kterém kole JLA, nechybí ani recesistická část JLA a promoce JLA. 65. kolo JLA probíhalo od 9. prosince 2021 do 12. ledna 2022. Otevřít si můžete řešení 65. kola JLA, výsledky 65. kola JLA a ohlasy na 65. kolo JLA. Došlo 163 řešení, děkuji za ně, Vladimír

JLA 2020

Vše o 56. až 60. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2020, křížovkáři řešili dřevěný hák užívaný k orání, pěší saně pro svoz dřeva, sečkovici, geletu na dojení ovcí a lis na tvaroh, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s oráním, sáňkováním, výrobou sečky, dojením a lisováním tvarohu.

JLA 2019

Vše o 51. až 55. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2019, křížovkáři řešili papuče, plť, kvíčalu, tkalcovskou destičku ke snovadlům a část valchovacího zařízení, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s papučáři, plťaři, ptáčníky, tkalci a valcháři.

JLA 2018

Vše o 46. až 50. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2018, křížovkáři řešili barvířskou nádobu, brousek, fajfku, formanskou truhlici a křivák, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s barvíři, brouskaři, fajfkaři, formany a křiváčkáři.

JLA 2017

Vše o 41. až 45. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2017, křížovkáři řešili struhadlo na zelí, palici na tlučení brambor, sekáček na maso, oválnou desku na maso a dřevěné tvořítko na cukroví, hádankáři a logici taje a úlohy spojené se zelím, bramborami, masem, zabijačkou a Vánocemi.

JLA 2016

Vše o 36. až 40. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2016, křížovkáři řešili ošatku na chleba, lopatku na koláče, cedník na nudle, lžičku na kaši a talíř na polévku, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2015

Vše o 31. až 35. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2015, křížovkáři řešili lyžičník, hmoždíř, máselni- ci, solničku a čerpák, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2014

Vše o 26. až 30. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2014, křížovkáři řešili dětskou káču, klepač, kolečko, pastýře s ovečkou a sáňky, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s těmito dětskými hračkami.

JLA 2013

Vše o 21. až 25. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2013, křížovkáři řešili bodloka, želvu, žaka, kapy- baru a surikatu, hádankáři a logi- ci taje a úlohy spojené s ostno- ploutvými rybami, želvami, pa- poušky, kapybarami a promyko- vitými.

JLA 2012

Vše o 16. až 20. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2012, křížovkáři řešili vlka, pekariho, kozorožce, losici a morče, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s psovitými šelmami, nepřežvýka- vými, turovitými, jelenci a diko- brazočelistními.

JLA 2011

Vše o 11. až 15. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2011, křížovkáři řešili lachtana, bobra, sovici, medvědici a dželadu, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s ploutvonohými, bobry, sovami, medvědy a úzkonosými opicemi.

JLA 2010

Vše o 6. až 10. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2010, křížovkáři řešili pět valašských kapliček, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s jejich patrony.

JLA 2009

Vše o prvých pěti kolech JLA zjistíte kliknutím na JLA 2009, křížovkáři řešili pět maskotů LOH 2008, hádankáři taje z oblasti sportů a logici úlohy s tématikou vody, lesu, ohně, země a oblohy.

 

MLSK  2008  A  JLA  2010 - Z KOSTELA A KAPLÍ VZNIKLY TAKÉ OBRAZYKřížovkářské zpracování Kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích bylo umístěno nad nástěnkou nalevo od kříže v zádveří kostela, napravo od něj byla křížovkářská zpracování Kaple sv. Floriána  ve Velkých Karlovicích - Léskovém a Kaple Panny Marie Růžencové ve Velkých Karlovicích - Podťatém. Obrazy jsou umístěné v sídle ČSHAK.

MLSK 2007 - DŘEVORUBEC SE STAL SLAVNÝM


Křížovkářské zpracování obrazu Dřevorubec bylo zařazeno agenturou Dobrý den do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.


CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies