jemelik

jemelik


Vážení přátelé,
na této stránce budu postupně vyvěšovat předběžné výsledky soutěží v řešení hádanek, logických úloh a křížovek 49. kola JLA s ohledem na to, jak mi budou docházet Vaše řešení a jak se mi bude dařit kontrolovat jejich správnost. V mezičase Vás ale budu seznamovat s tím, jak se Vám dařilo, co dělalo největší problémy nebo naopak co vám šlo dobře.

U křížovek asi nebude dělat problémy nalezení skryté tajenky VOJNA S TURKEM z iniciál jmen a příjmení uvedených v legendě, ale už méně řešitelů bude čekat, že Ján Nagy má v křížovce ještě roli svůdce. A přitom to byl tak významný kopáč, že se o něm psalo v novinách. Křížovky byly rozsáhlejší, dvojáků bylo více. Přesto bude opět vícero bezchybných řešení a vedoucí trojici se mi asi nepodaří rozhodit.

U hádanek nakreslený svlačec za rýty nebyl moc známý, ale Pospíchal ve výlučce a kuliferda ve vybíračce s pořadím zamíchali více. Průběžné pořadí se nám docela promíchalo, máte je níže.

U logických úloh nebudu trvat na úplně přesných odpovědích ve zlomcích, postačí mi přibližné výsledky, ale věcně správné. Např. odpověď, že forman pojede něco málo přes tři kilometry rovně podél strniště a pak přímo k bodu B, není správná. Forman pojede o něco méně než tři kilometry rovně podél strniště a pak přímo k bodu B. A pacholek nenaběhal 200 metrů.

Čekám na zbylá řešení, řešení hádanek mám již vyhodnocené, prosím o trpělivost. Vladimír

Předběžné výsledky v řešení hádanek

Nejobtížnější hádankou byla výlučka se slovní hříčkou „Pospíchala malá domů.“ Zmínka o chůvě sváděla k tomu, že ji těší spěch dívenky k domovu. Chůvu ale těšil kop fotbalového trenéra, na „kouče kop“ přišlo 17 soutěžících. O jednoho hádankáře více odhalilo, že rybka ve vybíračce je „opis rájovce“ a čtverák že je kuliferda. Nejlehčí hádankou byla odsuvka slovní s moulou, který zapřahal vůz před koně. Zápočet se dával za 10 autorsky vyřešených hádanek, což se podařilo 13 z celkových 57 soutěžících. Do čela průběžného pořadí se dostala dvojice Valachů, úspěšným řešitelům blahopřeji.

Pořadí ve 49. kole: 10: Husar, Kousal, Kovářová, Kožušník, Luskač, Mikšík, Moskalová, J. Pavelka, Říha, J. Sýkora (KHL), Štefek (KH), M. Turek, Widla. – 9: Radouš. – 8: Járová, Karpíšek (KH), Nepimach, Urbánek, Žačok. – 7: Varšaník. – 6: Zahajský. – 5: M. Kokeš, Motyčková. – 4: Divák, Fanda, Fiala, Marně, Vávra, Zedník. - 3: J. Bednář, Fabian, Foltas, Jirout, Maskot, Pospíšil, Urban, Vychovalý ml., Žák. – 2: Bartoš, Beneš, Florián, Horák, Kominík, Němeček, Vodník. – 1: Beran, Dostál, Dudek, Hruška, Jezdec, Novotná, Pokus, Prvák, Tatar. – 0: Kapybara, Plavec, Učeň.

Pořadí po 46. až 49. kole: 38: J. Sýkora (KHL), Štefek (KH). – 37: Karpíšek (KH), Kousal. – 36: Husar, Járová, Kožušník, Luskač, Mikšík, Moskalová, Nepimach, J. Pavelka, Říha, M. Turek, Widla, Žačok. – 35: Kovářová. – 34: Nepimach, Radouš, Urbánek. – 26: Foltas, Varšaník. – 24: Zahajský. - 19: M. Kokeš, Motyčková. – 16: J. Bednář. – 15: Žák. – 14: Bartoš, Horák, Marně, Pospíšil. – 13: Fanda, Fiala. - 12: Beneš, Vávra, Vychovalý ml.. - 11: Divák, Dostál, Fabian. – 10: Zedník. – 9: Beran, Čižmár (jen 46. kolo), Novotná, Urban. – 8: Jirout, Maskot, Prvák. – 7: Jezdec, Pokus. – 6: Florián, Hruška, Němeček. – 5: Dudek, Kominík. – 4: Tatar, Vodník. – 2: Plavec. – 0: Kapybara, Učeň.

 

 

Novinky

JEMELÍKOVA LUŠTITELSKÁ AKADEMIE - JLA 2018

JLA je dlouhodobá kombinovaná soutěž v řešení křížovek, háda- nek a logických úloh o ceny v eu- rech, kvalifikační body a v rámci recesistické části též o akade- mické tituly JLA. Na stránce JLA 2018 naleznete soutěžní pod- mínky, na stránce pomůcky k JLA naleznete mj. prameny použité v tom kterém kole JLA, nechybí ani recesistická část JLA a promoce JLA. 49. kolo JLA probíhalo od 13. září do 10. října 2018, otevřít si můžete řešení 49. kola JLA, předběžné výsledky 49. kola JLA či ohlasy na 49. kolo JLA. Věnovali jsme se zaniklému formanskému povolání, zatím došlo přes 150 řešení, děkuji za ně. Vladimír Jemelík

JLA 2017

Vše o 41. až 45. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2017, křížovkáři řešili struhadlo na zelí, palici na tlučení brambor, sekáček na maso, oválnou desku na maso a dřevěné tvořítko na cukroví, hádankáři a logici taje a úlohy spojené se zelím, bramborami, masem, zabijačkou a Vánocemi.

JLA 2016

Vše o 36. až 40. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2016, křížovkáři řešili ošatku na chleba, lopatku na koláče, cedník na nudle, lžičku na kaši a talíř na polévku, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2015

Vše o 31. až 35. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2015, křížovkáři řešili lyžičník, hmoždíř, máselni- ci, solničku a čerpák, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2014

Vše o 26. až 30. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2014, křížovkáři řešili dětskou káču, klepač, kolečko, pastýře s ovečkou a sáňky, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s těmito dětskými hračkami.

JLA 2013

Vše o 21. až 25. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2013, křížovkáři řešili bodloka, želvu, žaka, kapy- baru a surikatu, hádankáři a logi- ci taje a úlohy spojené s ostno- ploutvými rybami, želvami, pa- poušky, kapybarami a promyko- vitými.

JLA 2012

Vše o 16. až 20. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2012, křížovkáři řešili vlka, pekariho, kozorožce, losici a morče, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s psovitými šelmami, nepřežvýka- vými, turovitými, jelenci a diko- brazočelistními.

JLA 2011

Vše o 11. až 15. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2011, křížovkáři řešili lachtana, bobra, sovici, medvědici a dželadu, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s ploutvonohými, bobry, sovami, medvědy a úzkonosými opicemi.

JLA 2010

Vše o 6. až 10. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2010, křížovkáři řešili pět valašských kapliček, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s jejich patrony.

JLA 2009

Vše o prvých pěti kolech JLA zjistíte kliknutím na JLA 2009, křížovkáři řešili pět maskotů LOH 2008, hádankáři taje z oblasti sportů a logici úlohy s tématikou vody, lesu, ohně, země a oblohy.

 

MLSK  2008  A  JLA  2010 - Z KOSTELA A KAPLÍ VZNIKLY TAKÉ OBRAZYKřížovkářské zpracování Kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích bylo umístěno nad nástěnkou nalevo od kříže v zádveří kostela, napravo od něj byla křížovkářská zpracování Kaple sv. Floriána  ve Velkých Karlovicích - Léskovém a Kaple Panny Marie Růžencové ve Velkých Karlovicích - Podťatém. Obrazy jsou umístěné v sídle ČSHAK.

MLSK 2007 - DŘEVORUBEC SE STAL SLAVNÝM


Křížovkářské zpracování obrazu Dřevorubec bylo zařazeno agenturou Dobrý den do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.


CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies