jemelik

jemelik


Vážení přátelé,
na této stránce budu postupně vyvěšovat autorská řešení hádanek, logických úloh a křížovek 49. kola JLA s ohledem na to, jak mi budou docházet Vaše řešení a jak se mi bude dařit kontrolovat jejich správnost. V mezičase Vás ale budu seznamovat s některými zajímavostmi, které se v řešeních objevily, případně s mým očekáváním, které pasáže by mohly u formanské truhlice a hádanek a logických úloh s formanskou tematikou činit potíže.

U křížovek se opět objevila řada vzájemně provázaných dvojáků, nějaké ty hledáčky, samozřejmě v letošním ročníku nemohl opět chybět kopáč. Ale český režisér Kopáč to nebyl. A jedna z tajenek byla skryta v legendě, ale ta byla skryta docela okatě, ta spíše měla svést řešitele, že o jiný význam než o jejich iniciály nemůže jít.

U hádanek se objevilo hned několik rostlin více nebo méně známých: resedy, rivea, ředkvička, kvajak (gvajak), pouva, béry, růže a ocúny (cínie). Do výlučky jsem zakomponoval jeden chytáček, chůvu netěšil spěch dítěte k rodičům, chůva sledovala fotbal. A trenéra Pospíchala malou domů.

U logických úloh jsem kvůli nedostatku prostoru na dvoustraně v KaHu zařadit dvě slovní matematické úlohy, ty by mohly činit problémy, uvidíme.

Zatím pošta nedoručila z každé kategorie několik řešení, autorská řešení vyvěsím, až dorazí. Pěkné dny, Vladimír

 

Novinky

JEMELÍKOVA LUŠTITELSKÁ AKADEMIE - JLA 2018

JLA je dlouhodobá kombinovaná soutěž v řešení křížovek, háda- nek a logických úloh o ceny v eu- rech, kvalifikační body a v rámci recesistické části též o akade- mické tituly JLA. Na stránce JLA 2018 naleznete soutěžní pod- mínky, na stránce pomůcky k JLA naleznete mj. prameny použité v tom kterém kole JLA, nechybí ani recesistická část JLA a promoce JLA. 49. kolo JLA probíhalo od 13. září do 10. října 2018, otevřít si můžete řešení 49. kola JLA, předběžné výsledky 49. kola JLA či ohlasy na 49. kolo JLA. Věnovali jsme se zaniklému formanskému povolání, zatím došlo přes 150 řešení, děkuji za ně. Vladimír Jemelík

JLA 2017

Vše o 41. až 45. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2017, křížovkáři řešili struhadlo na zelí, palici na tlučení brambor, sekáček na maso, oválnou desku na maso a dřevěné tvořítko na cukroví, hádankáři a logici taje a úlohy spojené se zelím, bramborami, masem, zabijačkou a Vánocemi.

JLA 2016

Vše o 36. až 40. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2016, křížovkáři řešili ošatku na chleba, lopatku na koláče, cedník na nudle, lžičku na kaši a talíř na polévku, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2015

Vše o 31. až 35. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2015, křížovkáři řešili lyžičník, hmoždíř, máselni- ci, solničku a čerpák, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2014

Vše o 26. až 30. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2014, křížovkáři řešili dětskou káču, klepač, kolečko, pastýře s ovečkou a sáňky, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s těmito dětskými hračkami.

JLA 2013

Vše o 21. až 25. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2013, křížovkáři řešili bodloka, želvu, žaka, kapy- baru a surikatu, hádankáři a logi- ci taje a úlohy spojené s ostno- ploutvými rybami, želvami, pa- poušky, kapybarami a promyko- vitými.

JLA 2012

Vše o 16. až 20. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2012, křížovkáři řešili vlka, pekariho, kozorožce, losici a morče, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s psovitými šelmami, nepřežvýka- vými, turovitými, jelenci a diko- brazočelistními.

JLA 2011

Vše o 11. až 15. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2011, křížovkáři řešili lachtana, bobra, sovici, medvědici a dželadu, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s ploutvonohými, bobry, sovami, medvědy a úzkonosými opicemi.

JLA 2010

Vše o 6. až 10. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2010, křížovkáři řešili pět valašských kapliček, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s jejich patrony.

JLA 2009

Vše o prvých pěti kolech JLA zjistíte kliknutím na JLA 2009, křížovkáři řešili pět maskotů LOH 2008, hádankáři taje z oblasti sportů a logici úlohy s tématikou vody, lesu, ohně, země a oblohy.

 

MLSK  2008  A  JLA  2010 - Z KOSTELA A KAPLÍ VZNIKLY TAKÉ OBRAZYKřížovkářské zpracování Kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích bylo umístěno nad nástěnkou nalevo od kříže v zádveří kostela, napravo od něj byla křížovkářská zpracování Kaple sv. Floriána  ve Velkých Karlovicích - Léskovém a Kaple Panny Marie Růžencové ve Velkých Karlovicích - Podťatém. Obrazy jsou umístěné v sídle ČSHAK.

MLSK 2007 - DŘEVORUBEC SE STAL SLAVNÝM


Křížovkářské zpracování obrazu Dřevorubec bylo zařazeno agenturou Dobrý den do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.


CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies