jemelik

jemelik


Vážení přátelé,
na této stránce budu postupně vyvěšovat předběžné výsledky soutěží v řešení hádanek, logických úloh a křížovky 44. kola JLA s ohledem na to, jak mi budou docházet Vaše řešení a jak se mi bude dařit kontrolovat jejich správnost. V mezičase Vás ale budu seznamovat s tím, jak se Vám dařilo, co dělalo největší problémy nebo naopak co vám se zabijačkou šlo dobře.

U křížovek očekávám poměrně hodně bezchybných řešení na rozdíl od hádanek, kde na zápočet bude nejspíše stačit tak sedm, osm autorsky vyřešených tajů. Ovšem u logických úloh vůbec netuším, kolik bodů bude třeba na zápočet, protože někteří řešitelé poslali opravdu hodně obrazců s obvodem 12 špejlí a nyní probíhá zkoumání, zda dodrželi zadání úlohy a zda obrazce mají opravdu obsah přesně čtyři čtvereční špejle. Jenže posuzovatelé mi odletěli na Mistrovství světa v řešení sudoku a logických úloh do indického Bangalore a vrátí se až příští týden, takže výsledky logiky se tentokrát mimořádně opozdí. A že by se na špejle dívali přímo v Indii, to asi nehrozilo, protože poprvé se z MS v řešení sudoku a logických úloh vracejí bez medaile, tak na to asi nálada na místě nebyla. V řešení sudoku byl z našich v jednotlivcích nejlepší Honza Zvěřina na 7. místě, český tým skončil pátý. V řešení logických úloh skončil nejlépe z našich Honza Krtek Novotný na 26. místě, Jana Vodičková byla 33., český tým skončil až na 14. místě, ale v kategorii nad 50 let byl Pavel Kalhous 10. a Zdeněk Vodička 12., což je pěkné umístění, takže by posouzení špejlí už nemuselo dlouho trvat.

Vyhodnocení hádanek mám hotové, předběžné výsledky máte níže. Nyní netradičně jako druhé vyhodnocuji řešení křížovek, řešení logických úloh si nechám na později. Jde mi ale to pomalu, protože při tom musím dodělat legendu ke křížovkám dalšího kola, s řešením konvice s kohoutí hlavou do MLSKu jsem se dostal do solidního skluzu, mějte prosím strpení, pěkné dny, Vladimír

 

Předběžné výsledky řešení hádanek

Metly stojící u kraje necek zůstaly v kreslené vlnovce neřešeny, stejně jako čílka u lískovin v přesunce, i když velké části soutěžících scházelo k nalezení autorského řešení jen jedno slovo. A tak nejtěžšími řešenými hádankami se staly obnažka s muky a vybíračka se zdravotní sestrou. Golgatu a sálovku odhalila vždy čtveřice hádankářů. Nejlehčí hádankou byla odsuvka s Ostravákem, co měl nahoře ve vedení tlačenku. Na zápočet bylo tentokrát potřeba vyřešit 8 hádanek, což se z celkových 58 soutěžících podařilo př. Karpíškovi a př. Nepimachovi. První si upevnil vedení, druhý poskočil v průběžném pořadí o 11 míst dopředu. Úspěšným řešitelům blahopřeji.

Pořadí ve 44. kole: 8: Karpíšek (KH), Nepimach. – 7: Járová, Žačok. – 5: Husar, Kousal, Kožušník, Luskač, Mikšík, Moskalová, J. Pavelka, Říha, J. Sýkora (KHL), Štefek (KH), M. Turek, Urbánek, Widla. – 4: Čižmár, Foltas, Kovářová, Radouš. – 3: Bartoš, Beran, Hájiček, Hruška, Varšaník. – 2: Beneš, Dostál, Jirout, M. Kokeš, Marně, Motyčková, Pospíšil. – 1: J. Bednář, Divák, Fabian, Horák, Jezdec, Němeček, Novotná, Učeň, Urban, Žák. – 0: Dudek, Fanda, Fiala, Florián, Kapybara, Kominík, Maskot, Plavec, Pokus, Prvák, Tatar, Vávra, Vodník, Vychovalý ml., Zedník.

Pořadí po 41. až 44. kole: 36: Karpíšek (KH). – 34: Járová, Žačok. – 31: Štefek (KH). – 30: Nepimach, J. Sýkora (KHL). – 28: Husar, Kousal, Kožušník, Luskač, Mikšík, Moskalová, J. Pavelka, M. Turek, Widla. – 27: Radouš, Urbánek. – 26: Kovářová, Říha. – 24: Čižmár. – 21: Marně. – 19: Foltas. - 18: M. Kokeš, Motyčková. – 15: Varšaník. - 14: Bartoš, Beran. – 13: Beneš. – 12: Hruška, Pospíšil, Vychovalý ml. – 11: Dostál, Jirout, Novotná. – 10: J. Bednář, Žák. – 9: Fabian, Kominík, Němeček, Urban, Zedník. – 8: Dudek, Hájiček. – 7: Divák, Fanda, Plavec. – 6: Horák, Vávra. – 5: Fiala, Jezdec, Učeň. - 4: Zahajský (pouze 43. kolo). – 3: Maskot, Prvák. – 2: Florián, Kapybara, Pokus, Tatar. – 1: Vodník.

 

Novinky

JEMELÍKOVA LUŠTITELSKÁ AKADEMIE - JLA 2017

JLA je dlouhodobá kombinovaná soutěž v řešení křížovek, háda- nek a logických úloh o ceny v eu- rech, kvalifikační body a v rámci recesistické části též o akade- mické tituly JLA. Na stránce JLA 2017 naleznete soutěžní pod- mínky, na stránce pomůcky k JLA naleznete mj. prameny použité v tom kterém kole JLA, nechybí ani recesistická část JLA a promoce JLA. 44. kolo JLA probíhalo od 14. září do 11. října 2017, otevřít si můžete řešení 44. kola JLA, výsledky 44. kola JLA a ohlasy na 44. kolo JLA. Došlo přes 150 řešení, děkuji za ně. Vladimír Jemelík

JLA 2016

Vše o 36. až 40. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2016, křížovkáři řešili ošatku na chleba, lopatku na koláče, cedník na nudle, lžičku na kaši a talíř na polévku, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2015

Vše o 31. až 35. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2015, křížovkáři řešili lyžičník, hmoždíř, máselni- ci, solničku a čerpák, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.

JLA 2014

Vše o 26. až 30. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2014, křížovkáři řešili dětskou káču, klepač, kolečko, pastýře s ovečkou a sáňky, hádankáři a logici taje a úlohy spojené s těmito dětskými hračkami.

JLA 2013

Vše o 21. až 25. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2013, křížovkáři řešili bodloka, želvu, žaka, kapy- baru a surikatu, hádankáři a logi- ci taje a úlohy spojené s ostno- ploutvými rybami, želvami, pa- poušky, kapybarami a promyko- vitými.

JLA 2012

Vše o 16. až 20. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2012, křížovkáři řešili vlka, pekariho, kozorožce, losici a morče, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s psovitými šelmami, nepřežvýka- vými, turovitými, jelenci a diko- brazočelistními.

JLA 2011

Vše o 11. až 15. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2011, křížovkáři řešili lachtana, bobra, sovici, medvědici a dželadu, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s ploutvonohými, bobry, sovami, medvědy a úzkonosými opicemi.

JLA 2010

Vše o 6. až 10. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2010, křížovkáři řešili pět valašských kapliček, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s jejich patrony.

JLA 2009

Vše o prvých pěti kolech JLA zjistíte kliknutím na JLA 2009, křížovkáři řešili pět maskotů LOH 2008, hádankáři taje z oblasti sportů a logici úlohy s tématikou vody, lesu, ohně, země a oblohy.

 

MLSK  2008  A  JLA  2010 - Z KOSTELA A KAPLÍ VZNIKLY TAKÉ OBRAZYKřížovkářské zpracování Kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích bylo umístěno nad nástěnkou nalevo od kříže v zádveří kostela, napravo od něj byla křížovkářská zpracování Kaple sv. Floriána  ve Velkých Karlovicích - Léskovém a Kaple Panny Marie Růžencové ve Velkých Karlovicích - Podťatém. Obrazy jsou umístěné v sídle ČSHAK.

MLSK 2007 - DŘEVORUBEC SE STAL SLAVNÝM


Křížovkářské zpracování obrazu Dřevorubec bylo zařazeno agenturou Dobrý den do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.


Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu